Tallinna Tehnikakõrgkooli Humanitaarainete keskus
Mõnel pool avastatakse plagiaat
20 aastat hiljem, siin on seda
võimalik teha kohe.
"Kõigepealt tuleb teil tekst kopeerida siin kõrval olevale kollasele alale. Pole oluline, mis tüüpi failist te oma teksti kopeerite.

Lähtekood on kirjutatud nii, et korraga saab otsida kuni 2400 sõna pikkust teksti. Kuid teksti kopeerimisele mingeid piiranguid pole: teil pole vaja hakata sõnu loendama; lihtsalt teadke, et alates 2401 sõnast teie teksti lihtsalt ei kontrollita.

Kui tekst on kopeeritud, klikkige "Jätka kui tekst on kopeeritud" nuppu!"
"Nüüd tuleb raske osa. Antud plagiaadituvastusvahend eeldab Windows Azure Marketplace kontot ning nn "Primary Account Key" olemasolu "Bing Search API - Web Results Only" andemebaasi kasutamiseks. Tegemist on personaalse 44-kohalise parooliga. Kui teil on "Primary Account Key" olemas, siis sisestage (kopeerige) see üleval olevale kollasele alale ning seejärel klikkige nuppul "Jätka kui parool on sisestatud"! Kui teil on parool olemas, kuid teil on see ununenud, siis sisenege oma Windows Azure Marketplace kontole ("Sign in" => "My Account").

Kui teil ei ole vastavat parooli, siis selle saamine on kahesammuline protsess. Kui teil on olemas @hotmail.com lõpuline mailiaadress, millega saab siseneda näiteks MSN-i, siis te võite jätkata teisest sammust.

Esimene samm. Looge omale nn. "Windows Live ID". Selleks klikkige siia ning registreerige ennast uue kasutajana vastavalt juhistele.

Teine samm. Looge omale "Bing Search API - Web Results Only" andmekogu kasutamise õigus. Selleks klikkige siia ning tellige ["Sign up"] omale 5000 päringut kuus ["5000 Transactions/month"]. See on täiesti tasuta. Tellimiseks saate kasutada eelnevalt loodud "Windows Live Id" kasutajatunnust ja parooli. Kuna "Eestit" ei ole võimalik määrata elukohaks, siis kasutage "Worldwide (English)". Kui olete tellimisega lõpuni jõudnud, siis otsige ülevalt märksõna "My Account" ning klikkige sellel. Sealt te leiategi oma 44-kohalise personaalse nn "Primary Account Key". Ärge ajage seda segi 36-kohalise "Customer ID"-ga. Kopeerige oma "Primary Account Key" siin samas üleval olevale kollasele alale ning klikkige nuppul "Jätka kui parool on sisestatud"!

Tulemused ilmuvad siia samasse alla. Vasakul on toodud otsingusõnad ning paremal Bingi otsingumootori esimene vaste (kui neid on) antud otsingusõnadele. Aega kulub orienteeruvalt veidi üle sekundi iga 6 sõna kohta ehk 2400 sõna pikkuse teksti puhul ~7 minutit. Et vähegi kiiremini saada, on teil võimalik alustada paralleelset otingut teisel vahelehel ["tab"]. Kui teie 30000 sõna kuus limiit on ammendunud, siis ilmub teile kiri "Warning: Invalid argument supplied ...". Samasugune kiri ilmub kui olete sisestanud vale parooli.
"Tegemist plagiaadituvastusvahendiga, mis põhineb Bing Search API-l. Tegemist ei ole nii lihtsa ja nii kiire plagiaadituvastusvahendiga kui aadressil http://www.teadusfilosoofia.ee/google asuv plagiaadituvastus. Põhjus, miks seda siiski kasutada võiks, on selles, et veebilehed, millega kontrollitavat teksti võrreldakse, on mõnevõrra erinevad.

Ehkki on püütud mõlemat plagiaadituvastusvahendit luua võimalikult identsena, on siiski mõned erinevused. Antud lehel on terve rida kasutuspiiranguid. Plagiaadituvastusvahendi kasutamine eeldab Windows Azure Marketplace'i nn. "Primary Account Key" olemasolu. Ilma selleta ei saa midagi. Samuti on piiratud kontrollitava teksti maht: korraga saab kontrollida kuni 2400 sõna pikkust teksti ning ühes kuus on võimalik kontrollida kuni 30000 sõna pikkust teksti.

Piinlik küll, kuid antud lehekülg töötab üksnes Firefoxi veebilehitsejaga. Chrome'i, Safari, Opera ja IE peal ei tööta. Kui te juhtute nimetatud veebilehitsejaid kasutama, siis enne jätkamist valige omale Firefox veebilehitseja.

See plagiaadituvastusvahend on mõeldud ainult eesti keelsete tekstide jaoks. Eks lähemal ajal katsun ka ingliskeelsete tekstide jaoks midagi analoogset välja pakkuda.

Alustamiseks klikkige "Alusta" nuppu!"